Põrandapindade süvapesu ja vahatamine

PVC- ja linoleumpõrand

PVC on vastupidav, kompaktse pealispinnaga tehiskate, mis kannatab niiskust ja on püsiv ning kulumiskindel ka kemikaalide kasutamisel. Linoleum on aga looduslik materjal ega kannata tugevatoimelisi kemikaale. 

Igapäevane hooldus. PVC- ja linoleumpõrandad on väliselt sarnased, kuid nende koostis ja hooldus on erinev. Igapäevast puhastust tehakse mõlema puhul sarnaste töövahendite, kuid erinevate võtetega: PVC-põranda puhul võib kasutada märjemat puhastusmeetodi, linoleumi hooldus nõuab aga õrnniisket puhastust.

Süvapesu ja vahatamine. PVC- ja linoleumpõrandaid kaitstakse kulumise eest süvapesu ja vahatamisega 1-4 korda aastas olenevalt kasutuse intensiivsusest ning põrandakatte värvusest: heledat tooni PVC- ja linoleumpõrandad nõuavad regulaarsemat hooldust kui tumedamad põrandad.

Seejuures peab tähele panema, et igasse ruumi põranda vahatamine ei sobi. Duši- ja sauna riietusruumi see ei sobi, sest seal võib vahatatud põrand niiskuse tõttu libedaks muutuda ja õnnetusi põhjustada.

Vahakiht kulub käidavatel pindadel ebaühtlaselt. Kulunud ja mustaks mineva vahakihi uuendamiseks eemaldame süvapesuga vana vaha kogu põrandalt ning katame põranda uue, 2-3 me vahakihiga. Ideaalse tulemuse saavutamiseks soovitame vahatada põrandapinda iga poole aasta tagant. Põranda süvapesu ja kaitsevahatamine on soovituslik võtta ette ka vahetult pärast ehitus- või remondijärgset suurpuhastust.

Laminaat- ja puitpõrand

Laminaat- ja puitpõrandad on esmapilgul väliselt sarnased, kuid nende koostisest tulenevad erinevused nõuavad põrandatüübile spetsiifilist hooldust. Laminaadi hooldus ei nõua vahatamist, samas kui puitpõrandat peab vahatama või õlitama. 

Erimaterjalidest põrandakate

Tänapäeval kasutatakse eriotstarbelistes hoonetes sageli kummi-, pooljuht- või turvapõrandaid, samuti kuumvahatatud, lakitud või villase vaipkattega kaetud pindasid. Spetsiifilised materjalid nõuavad hooldamisel ka erimeetodeid. Põrandapindade igapäevases hoolduskoristuses kasutame võimalikult neutraalseid puhastusaineid ja väheniiskeid koristusmeetodeid.