Kivi-, betoonpõrandate ja plaatide vuugivahede hoolduspuhastus

Tugeva struktuuriga kattematerjalid nagu kivi, betoon või plaatide vuugivahed nõuavad igapäevast hoolt, perioodilist süvapesu ja kaitsvat kattekihti. 

Nende puhastamisel tuleb arvestada katte iseloomu, kuid ka asukohaga. Alles seejärel saab välja selgitada, millist ja kui sagedast eripuhastuse meetodit kasutada tohib. 

Kivi- ja betoonpõranda süvapesu tehakse spetsiaalselt selleks mõeldud vahendite ja töövõtetega: pinda leotatakse, puhastatakse taldlihvijaga ning seejärel eemaldatakse pooridesse kogunenud mustus veeimuriga. Sõltuvalt asukohast kaetakse pind ka kaitsevahaga. Tuleb meeles pidada, et kivi- ja betoonpõranda algse välimuse säilitamiseks ei piisa igapäevasest käsi- ega masinpesust.

Kivipõranda kaitsetöötlus on mõeldud poorsetele pindadele, mida on võimalik immutada. See kaitseb kivi niiskuse eest ega lase mustusel sisse sööbida. Kasutame erinevaid kivivahasid, tolmutõkkeid ja kaitsevahendeid: tulemuseks on vett ja mustust hülgav läbipaistev kiht. Vajadusel küsige nõu, kas teie põrandapinnale immutamine sobib.