Vihmaveesüsteemide ja katuste puhastus
Vihmaveesüsteemide puhastus. Soovitame puhastada vihmaveesüsteeme kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Neist kahest olulisem on isegi sügisene hooldus, sest kui renni jäävad puulehed ja muu praht, võivad need talve jooksul lõhki külmuda ja hiljem välisseinas veekahjustusi (hallitust, põranemist, mädanemist) tekitada.
Vihmaveetorud on väikese läbimõõduga, mistõttu ummistuvad need kergelt. Neid võib proovida puhastada aiavooliku abil, kuid suurema ummistuse korral on vaja kasutada spetsiaalset harja. Samuti tuleb hoolduse käigus eemaldada roosteplekid, värvidefektid, vaadata üle liitekohad ja renniotsad.
Katuse puhastus. Sarnaselt rennidele koguneb ka katusele mustust, lehti, sammalt ja muud prahti, mis pikkamööda katust lõhuvad. Lisaks kogub sammal endasse niiskust, mis annab taladele ohtliku lisaraskuse. Korralik katusepesu võib päästa enneaegsest katuse vahetusest, mis on märksa kulukam ettevõtmine.
Katusel koristamise esimene reegel on turvalisus: vahel ei piisa turvarakmetest, vaid vaja on tellida ka korvtõstuk. Pärast sambla ja mustuse eemaldamist soovitame puhastada katust spetsiaalsete vahenditega, mis ei lase mikroorganismidel seal uuesti kasvama hakata ja hoiab katusepinna kauem puhtana.
Puhastame katuse ja vihmaveerennid nii, et töö on tehtud põhjalikult ja tulemus on kauapüsiv. Hoolitseme ka selle eest, et kogu ettevõtmine oleks turvaline – peame kinni kõikidest ohutusnõuetest.